Pěna je totiž plná zbytků mýdla z výroby. Namydlené rukavice se ale hodí leda tak soupeři. Takže z nich strhněte fólii a hoďte je rovnou do pračky.

Na hřišti udržujte pěnu vlhkou

Pro jistotu to zopakujeme – jen čisté rukavice fungují nejlépe. Se špinavými to moc lepit nebude. Takže se o ně po každém použití postarejte.
Pokud si nechcete rukavice zničit, tak žádné kartáčky a houbičky. Pouze vlastní ruce a umyvadlo – to je úděl brankářů.
5 – 10 minut nechte rukavice odmočit ve vlažné vodě.
Na dlaň naneste BU1 šampon a prsty ho vmasírujte do pěny. Hlavně tam, kde je nejvíce nečistot.
Rukavice ponořte do vody, vymáchejte je a nechte ještě 5 minut odmočit.
V čisté vodě vymačkejte z rukavic zbytky šamponu a zlehka je v rukách vyždímejte. Můžete je zabalit do ručníku a vymačkat vlhkost do něj.Všichni říkají: „Do pračky ne!“ Naše zkušenost je ale jiná – rukama nikdy nedostanete z rukavic to, co spláchne pračka. Stáhněte teplotu na 30 °C a hlavně z toho vynechte aviváž. Použijte pouze šampon. A ždímání? Klidně. Centrifuga ještě nikomu neuškodila.

Washing machine heat laundry detergent
Icon Image

Contact Grip

Rukavice nechte vyschnout ve stínu a při pokojové teplotě. Přímé zdroje tepla jako radiátor nebo slunce venku na sušáku snižují přilnavost pěny – a tím i vaši šanci míč pořádně chytit.

Sušení ve vodorovné poloze je pak lepší než rukavice pověsit. Zachová se tak jejich tvar a střih. Proto je jenom položte na ručník nebo sušák.

Icon Image

Schovejte je na správné místo

UV záření je pohromou pěny. Sluneční paprsky nebo světlo ze zářivek snižují její přilnavost i životnost. Čisté rukavice proto schovejte do obalu a uložte je do chladu, sucha a stínu – takže třeba do skříně.

Takto skladujte rukavice i během sezónní přestávky nebo pauzy kvůli zranění.